Szaradzista

  • -

Szaradzista

Tags : 

Nasz Człowiek w Grudziądzu 2.

Uczestnicy Turnieju. fot. Paweł Kacała

Szóstego maja odbyły się kolejne, już dwunaste, Otwarte Szaradziarskie Mistrzostwa Grudziądza. Uczestnikiem wszystkich mistrzostw był przedstawiciel Groteki p. Krzysztof Oleszczyk – autor wielu książek poświeconych historii i teorii zabaw literackich i gier słowno-literowych.

Jak zwykle był on  członkiem (niekiedy przewodniczącym) jury, jak zwykle bawił uczestników szaradziarskimi wspominkami i ciekawostkami, jak zwykle podpisywał swoje (także wydawane przez Grotekę) kolejne książki.

   Mistrzostwa Grudziądza miały tradycyjnie charakter ogólnopolski i tradycyjnie cieszyły się dużym zainteresowaniem. W szaradziarskich zabawach, przede wszystkim w mistrzowskim turnieju, uczestniczyło dziesięć osób z Grudziądza i czterdzieści  z miast i miejscowości niemal całej Polski.

Turniej w pełni… fot. Paweł Kacała

Miejsca na podium Mistrzostw zajęli kolejno: Rafał Rogowski z Pabianic, Robert Romanowski z Płocka i Tomasz Wiśniewski z Chełmży.


Zwycięzcy Mistrzostw. fot. Paweł Kacała

   Organizatorem Mistrzostw był jak zwykle Marian Chylewski – wielce zasłużony szaradzista i działacz kulturalny. Choć nie można zapominać o pomocy kilku innych osób (choćby członków jury) to właśnie jego zasługą było świetne przygotowanie imprezy. Począwszy od wzorowej organizacji, zapewnienia oprawy medialnej (prasa, telewizja regionalna), dekoracji, świetnej atmosfery, niezliczonych nagród (w tym książek wydanych przez Grotekę) i upominków, a na licznych i smakowitych kulinariach kończąc.

Marian Chylewski. fot. Paweł Kacała

   Wielce udaną imprezę zakończyło wręczenie pucharów i dyplomów, wpisy i dedykacje w książkach p. Oleszczyka, tradycyjne wspólne zdjęcie i obietnice kolejnego spotkania w gościnnym Grudziądzu.


szukaj

Archiwa

Wydawnictwa Fundacji Groteka

Znajdź nas

Klub Groteka

fundacja@groteka.pl