Pokazy tradycyjnych gier planszowych.

Gry strategiczne jeden na jeden, w których gracze grają przeciwko sobie pionami na specjalnych planszach,  uprawiane są od początków kultury człowieka myślącego. Pojawiały się one na wszystkich kontynentach i we wszystkich kulturach. Rysunki plansz do gry w MŁYNEK odnajdujemy na przedmiotach z epoki neolitu. ALKERK to pierwowzór gier warcabowych ze starożytnego Egiptu a w FANORONĘ grywał w XVI w. król Madagaskaru Ralambo. 

Podczas pokazu prezentujemy szeroki wybór ponad setki abstrakcyjnych gier  planszowych dla dwóch graczy. Gry pochodzą z całego świata i z różnych okresów historii. Instruktorzy Groteki uczą zasad gier, kontrolują prawidłowość rozgrywek, opowiadają historię prezentowanych gier oraz ciekawostki z nimi związane, udzielają wskazówek strategicznych i taktycznych.

Plansze do gier wykonane są na sklejkach 80 x 60 cm. Do gier używamy plastikowych kolorowych pionów. Zasady niektórych gier są łatwiejsze inne wymagają więcej uwagi i skupienia. Instruktorzy dobierają gry adekwatnie do wieku i możliwości uczestników. Czas przedstawienia zasad wybranych gier to ok 2-3 minut. Czas rozgrywki poszczególnych gier od 3 do 15 min.


szukaj

Archiwa

Wydawnictwa Fundacji Groteka

Znajdź nas

Klub Groteka

fundacja@groteka.pl